سوالات متداول درباره یوکللی

 • خیر. یوکللی و گیتار 2 ساز مختلف هستند اما شباهت‌های بسیار زیادی به هم دارند. یوکللی از خانواده‌ی گیتار است و 4 سیم دارد. مهم‌ترین تفاوت یوکللی و گیتار در اندازه‌ی کوچک‌تر یوکللی است. به شکل کلی ساختمان ساز یوکللی ساده‌تر از گیتار است و سریع‌تر می‌توان آن را یاد گرفت.

 • بارزترین مشخصه‌ی یوکللی اندازه‌ی کوچک آن است. یوکللی (اوکوله‌له) در در چهار سایز سوپرانو، کنسرت، تنور و باریتون تولید می‌شود. تفاوت سایزهای مختلف یوکللی در کیفیت صدای این ساز است. هرچه بدنه‌ی یوکللی بزرگ‌تر باشد، صدای ساز پخته‌تر است. در مقابل، یوکللی‌ای که بدنه‌ی کوچک‌تری دارد حجم صدای کمتری هم دارد. علاوه بر این، اندازه‌ی ساز یوکللی، سایز دسته ساز را هم تعیین می‌کند. هرچه دسته‌ی یوکللی بزرگ‌تر باشد فضای بیشتری برای مانور انگشتان وجود دارد.

  در نظر داشته باشید که کوک استاندارد یوکللی‌های سوپرانو و کنسرت و تنور مشابه هم است اما کوک یوکللی باریتون با ۳ سایز دیگر متفاوت است.

 • یوکللی یکی از راحت‌ترین سازهای جهان است. برای یادگیری این ساز حتی احتیاج به فراگرفتن نت‌خوانی و تئوری‌های پیچیده موسیقی نیست. در نتیجه شما تنها با یک ساعت تمرین قادر به نواختن آهنگ‌هایی کوچک خواهید بود. سادگی این ساز باعث می‌شود که سرعت پیشرفت شما بالا برود.

 • برای آنکه یوکللی نواز خوبی شوید مثل هر مهارتی لازم است برای آن وقت صرف کنید. با این حال یوکللی ساز بسیار راحتی است. به همین دلیل برای یادگیری یوکللی حتی با ۲۰ دقیقه تمرین در روز هم می‌توان پیشرفت چشمگیری داشت.

 • سیم‌های یوکللی سوپرانو و کنسرت و تنور از بالا به پایین به این ترتیب کوک میشوند:
  سیم چهارم G (سل)
  سیم سوم C (دو)
  سیم دوم E (می)
  سیم اول A (لا)

  در نظر داشته باشید که کوک یوکللی باریتون با ۳ سایز دیگر متفاوت است.

 • می‌دانیم ممکن است اسم‌هایی مثل یوکوله‌له یا اوکولیلی هم به گوش شما خورده باشد و گیج شده باشید که کدام اسم صحیح است. تاریخچه‌ی ساز یوکللی به جزایر هاوایی بر می‌گردد. تلفظ این ساز به زبان هاوایی «یوکللی» است. اما تلفظ این ساز در کشورهای انگلیسی زبان یوکولیلی یا اوکولیلی است. در ایران این ساز معمولا با تلفظ یوکللی شناخته می‌شود. ما هم در ایران یوکللی از همین تلفظ «یوکللی» استفاده می‌کنیم.

 • بله قطعا. برای یادگیری ساز یوکللی نیازی نیست پیشینه‌ی موسیقی داشته باشید یا نت‌خوانی بلد باشید. شما به راحتی می‌توانید با کمی تمرین و فراگرفتن آکوردها، یوکللی بزنید.

 • ما اهمیت ویژه‌ای به سفارش‌های شما می‌دهیم. به همین دلیل تمام سازها پیش از ارسال تست می‌شوند تا مطمئن باشیم که ساز هیچ مشکلی ندارد.

 • سفارش شما در مدت 3 تا 7 روز کاری از طریق پست تیپاکس به شما تحویل داده می‌شود.

 • ما در ایران یوکللی برای تمام سفارش‌ها مدت ۱ هفته فرصت تست در اختیار شما قرار می‌دهیم. در این یک هفته می‌توانید ساز خود را تعویض کنید یا پس بدهید.

یوکللی چیست؟
مجله آنلاین ایران یوکللی
فروشگاه ایران یوکللی

بازخورد مشتریان ایران یوکللی

رضایت کاربران ایران یوکللی

ضمانت سلامت ساز

ضمانت سلامت ساز
تست کامل یوکللی پیش از ارسال

یک هفته مهلت تست

یک هفته مهلت تست 
امکان تعویض یا بازگشت سفارش

ارسال رایگان سفارش‌ها

 ارسال رایگان سفارش‌ها
سبد خرید ۱ میلیون

(اوکوله‌له)خرید یوکللی
خرید تجهیزات جانبی یوکللی (اوکوله‌له)